Projekta “Iecietības pieredze sociālajam riskam pakļautajiem Rīgas pilsētas jauniešiem” ietvaros jaunieši veido sociālo kampaņu “Būt kopā!”, kuras mērķis ir sabiedrības uzmanības pievēršana dažādības pieņemšanai. Kampaņas ietvaros, sadarbībā ar fotogrāfu Valteru Poļakovu, ir tapusi virtuāla fotoizstāde-bilžu galerija, kuru caurvij jauniešu pārdomas par sevi, pasauli un dažādību pasaulē.

“Skaistums nav tikai ārējs, bet arī iekšējs. Saredzat to meitenes acīs”; “Lai cik drūms būtu tavs atspulgs, neiegrimsti tajā”; “Grūtajos dzīves brīžos būs kāds, kurš tev pasniegs roku, lai palīdzētu. Tas būs tavā ziņā – pieņemt to vai nē” – šīs ir tikai dažas no jauniešu pārdomām, kas izstādē papildina pašu uzņemtās fotogrāfijas.

“Katrs vārds no katra cilvēka nāk no sirds. Spēja dot un iegūt ir tas, ko esmu sapratusi visvairāk. Nav svarīgi, kam un cik daudz, svarīgi ir, ka centies un dari no sirds. Mums visiem ir savi “procesi” un grūtajos brīžos blakus vajag kādu, kurš atbalstīs vai sniegs padomu, vai – vienkārši samīļos tevi,” stāsta viena no fotoizstādes veidotājām Elizabeta Heinsone.

Vairāku mēnešu garumā jaunieši, sadarbojoties ar fotogrāfu Valteru, iemūžināja savas sajūtas, vēlmes un pasaules redzējumu. Fotogrāfs Valters saka: “Jaunieši to paveica paši. Emocija bija pašu. Palīdzēju tikai ar tehniku un tehniskiem ieteikumiem, ko un kā labāk. Jaunieši darbam piegāja radoši. Bija interesanti pavērot, kas nu kuram “leca ārā”.” Projekta ietvaros tapa daudz skaistu fotogrāfiju, no kurām 30 labākās nokļuva izstādē.

“Svarīga bija fotogrāfiju kvalitāte, kompozīcija, mesidžš. Nosēdāmies visi kopā un izvēlējāmies,” dalās Valters. Viņš stāsta, ka sākumā jauniešiem nebija viegli fotogrāfijām pievienot tekstus, bet ar laiku tas izdevās.

Šobrīd fotoizstādi iespējams aplūkot Resiliences centra majaslapā un sociālajos tīklos – gan Facebook, gan Instagram, taču plānots, ka fotogrāfijas varēs aplūkot arī klātienē, Resiliences centrā.

Paralēli no jauniešu radītajām fotogrāfijām un pārdomām tiek veidots arī kalendārs nākamajam gadam.

Biedrība Resiliences centrs projektu “Iecietības pieredze sociālajam riskam pakļautajiem Rīgas pilsētas jauniešiem” realizē no 15. jūnija. Tā mērķis ir mazināt sociālo distanci pret sociālajiem riskiem pakļautajiem jauniešiem, kā arī veicināt jauniešu līdzdalību sabiedriskajos procesos un pilnveidot izpratni par iecietību gan jauniešu, gan jaunatnes jomas darbinieku vidū.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.