Projekta “Iecietības pieredze sociālajam riskam pakļautajiem Rīgas pilsētas jauniešiem” ietvaros Resiliences centra jaunieši vairāku mēnešu garumā veidoja sociālo kampaņu “Būt kopā!”. Sadarbībā ar fotogrāfu Valteru Poļakovu tapa virtuāla fotoizstāde-bilžu galerija, kuru caurvij jauniešu pārdomas par sevi, pasauli un dažādību pasaulē. Nu jauniešu radītās fotogrāfijas rotā arī Resiliences centra 2021. gada kalendāru.

“Skaistums nav tikai ārējs, bet arī iekšējs. Saredzat to meitenes acīs”; “Lai cik drūms būtu tavs atspulgs, neiegrimsti tajā”; “Grūtajos dzīves brīžos būs kāds, kurš tev pasniegs roku, lai palīdzētu. Tas būs tavā ziņā – pieņemt to vai nē” – šīs ir tikai dažas no jauniešu pārdomām, kas papildina pašu uzņemtās fotogrāfijas.

“Katrs vārds no katra cilvēka nāk no sirds. Spēja dot un iegūt ir tas, ko esmu sapratusi visvairāk. Nav svarīgi, kam un cik daudz, svarīgi ir, ka centies un dari no sirds. Mums visiem ir savi “procesi” un grūtajos brīžos blakus vajag kādu, kurš atbalstīs vai sniegs padomu, vai – vienkārši samīļos tevi,” stāsta viena no fotogrāfiju veidotājām Elizabeta Heinsone.

Vairāku mēnešu garumā jaunieši, sadarbojoties ar fotogrāfu Valteru, iemūžināja savas sajūtas, vēlmes un pasaules redzējumu. Fotogrāfs Valters saka: “Jaunieši to paveica paši. Emocija bija pašu. Palīdzēju tikai ar tehniku un tehniskiem ieteikumiem, ko un kā labāk. Jaunieši darbam piegāja radoši. Bija interesanti pavērot, kas nu kuram “leca ārā”.”

“Svarīga bija fotogrāfiju kvalitāte, kompozīcija, mesidžš. Nosēdāmies visi kopā un izvēlējāmies,” dalās Valters. Viņš stāsta, ka sākumā jauniešiem nebija viegli fotogrāfijām pievienot tekstus, bet ar laiku tas izdevās.

Biedrība Resiliences centrs projektu “Iecietības pieredze sociālajam riskam pakļautajiem Rīgas pilsētas jauniešiem” realizēja no 15. jūnija līdz pat 10. decembrim.

Projekts līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.