Lai atbalstītu jauniešus priekšlaicīgi nepamest skolu un macības, ES finansētais projekts ”Pumpurs” visas vasaras garumā turpinās radīt kreatīvu un motivētu atmosfēru  arī pie mums, biedrībā ”Resiliences centrs”. 

Šim projektam esam devuši apakšnosaukumu ”Dzīvesspēks saskarsmē”, jo tās ir mūsu galvenās vērtības: spēja skatīties uz to spēku, kuru mums dzīvē dod mīļas, tuvas lietas un spēku, kas piemīt komunikācijai ar cilvēkiem mums apkārt.

Kā teicis viens no mūsu projekta jauniešiem: ”Ja vēlies savā dzīvē pārmaiņas, tad ir jāmaina sava vide,” tāpēc mēs piedāvājam drošu, uz sadarbību un cieņu vērstu atmosfēru visās projekta aktivitātēs:  katra dalībnieka personiskajai un grupas kopīgajai izaugsmei ar neformālās izglītības metožu palīdzību.

Kopš jūnija ceturtdienās  jaunieši satiekas  ”NE-vardarbības darbnīcās”, kurās  iespējams apgūt sekojošās prasmes: dzīvesspēka psiholoģiju, kontaktimprovizāciju, repu, kopības un komandas spēka uzdevumus. Jaunieši aktīvi un ar prieku mācās no savas un citu pieredzes, kā arī  uzsākuši trenēties vadīt aktivitātes arī viens otram.

Jūlija beigās devāmies izbraukumā uz ”Salaspils botānisko dārzu” , lai tuvāk apskatītu dabu un pildītu dažādus ar veselīgu dzīvesveidu saistītus uzdevumus: mācījāmies ārtsniecības augus, gatavojām pusdienas brīvā dabā un izbraukuma noslēgumā, pēc saliedējošām un iesildošām aktivitātēm, labprāt iesaistījāmies arī improvizācijā  un viens otru uzjautrinājām piedaloties visiem zināmajā spēlē  ”mēmais šovs” .

Augusts, savukārt, sākās ar 3 dienu motivācijas treniņu pie jūras.  Tajā jaunieši darbojās komandās un, pieredzējušu pasniedzēju vadībā, paši organizēja to, kā priekš sevis pavadīt šo laiku pēc iespējas ineteresanti, kreatīvi un motivējoši. Kā vēsta jauniešu aptauja treniņa beigās: ”Kopīga darbošanās mazina vardarbību un palīdz justies stipram tā, lai palīdzētu arī citiem nebūt vardarbīgiem”, ”Tā bija neaizmirstama pieredze, un es iemācījos daudz ko jaunu.”

Ja arī Tu esi:

– 13-18 gadus vecs,
–  dzīvo Rīgā
–  vēlies pievienoties mūsu ceturtdienas nodarbībām  kopā ar saviem vienaudžiem,

droši raksti projekta vadītājai Džeinai uz e-pastu: dzeinafeldberga@inbox.lv līdz šā gada 2.septembrim (norādot savu vārdu, uzvārdu, vecumu un ko vēlies sagaidīt no dalības projektā)  –  atradīsim motivāciju kopā!