Projekta “Dzīvesspēka pieeja jauniešu līdzdalības veicināšanai” ietvaros Resiliences centrā tiek organizētas foto darbnīcas “Photo Voice”, kurās fotogrāfa Valtera Poļakova pavadībā jauniešiem ir iespēja mācīties izteikt savas domas, sajūtas un pasaules redzējumu ar fotogrāfijas palīdzību.
Darbnīcu mērķis ir ļaut jauniešiem demonstrēt savu redzējumu par apkārt esošo vidi un vēlamajām izmaiņām tajā.
Kopā tiek organizētas četras “Photo Voice” darbnīcas, katra aptuveni trīs stundu garumā. Darbnīcās jaunieši kopā ar fotogrāfu pēta apkārtni, mācās un mēģina fotografēt, vēlāk fotogrāfijas arī apstrādā un prezentē paveikto.
“Jau pēc pirmās darbnīcas novēroju, ka jaunieši ir ļoti mākslinieciski. Viņu veidotās fotogrāfijas ir filozofiskas – tādas, kuru parakstā bieži liekama daudzpunkte,” stāsta “Photo Voice” darbnīcu vadītājs un fotogrāfs Valters Poļakovs
Fotogrāfijās jaunieši iemūžina visdažādākās lietas un vietas. Bieži fotogrāfijas pastāsta par autoru, par viņa personību, par problēmām, kas, iespējams, viņu nomoka. Fotogrāfs stāsta, ka projektā svarīga ir jauniešu radošā darbošanās, ne tik ļoti attēlu kvalitāte un fotografēšanas iemaņas.
“Darbnīcu mērķis ir ne tikai fotografēt, bet arī veidot stāstus, attīstīt prasmi izteikties un prezentēt savu redzējumu, savas idejas. Daudziem jauniešiem ar to ir problēmas. Fotogrāfiju izveidot var, bet pastāstīt par to baidās. Manuprāt, “Photo Voice” darbnīcas ir labs veids, kā sākt šīs bailes pārvarēt,” dalās fotogrāfs. Viņš novērojis, ka mūsdienās jauniešiem patīk pievienot fotogrāfijām tekstus angļu valodā.
“Photo Voice” darbnīcu vadītājs stāsta, ka ar fotogrāfijas starpniecību jauniešiem sanāk daudz labāk izteikties: “Vēlamies rosināt jauniešus ar fotogrāfijas palīdzību runāt un uzlabot pasauli ap sevi.”
“Photo Voice” dalībnieks Dairis Kalniņš stāsta, ka fotogrāfija viņam ir ļoti mīļa: “Man patīk uzņemt dažādas bildes, reizēm arī pašam fotografēties. “Photo Voice” darbnīcā mums ir tāda iespēja.”
“Mācāmies izprast, kā ir būt fotogrāfam. Izrādās, ka tas nav nemaz tik vienkārši. Izrādās, ka nevar vienkārši spiest pogu un fotografēt, ir jāmācās ķert momenti,” dalās Dairis.
Elizabete Heinsone, “Photo Voice” darbnīcu apmeklētāja, stāsta: “Jaunieši darbnīcās iegūst apņēmību un iemācās izdarīt darbu līdz galam.” Meitene uzskata, ka iegūtās prasmes noderēs arī tālāk dzīvē. “Mums ir iespēja izpaust savas domas un pasaules redzējumu. Mēs mācāmies un parādam savas spējas,” dalās Elizabete.
“Man patīk darboties foto darbnīcās. Mums ir iespēja dalīties ar saviem attēliem un saņemt dažādus komentārus no pārējiem. Man šāda darbošanās ir jaunums. Esmu atradusi jaunu veidu, kā izpausties,” saka Elvīra Štāle. Meitene stāsta, ka, ļoti iespējams, turpinās fotografēt arī pēc tam, kad “Photo Voice” darbnīcas būs beigušās.
Resiliences centrs piedāvā apmeklēt visdažādākās nometnes gan bērniem, gan jauniešiem. Starp tām ir Dzīvesspēka nometnes, nometnes audžu bērniem, piedzīvojumu nometnes. Nometnes organizē un vada pieredzējuši, sertificēti nometņu vadītāji, tāpat ar jauniešiem nometnēs strādā psihologi un mentori. Šobrīd “Resiliences centra” jaunieši aktīvi iesaistījušies vairākos projektos un atbalsta pasākumos.
Biedrība Resiliences centrs aktīvi darbojas kopš 2019. gada nogales. Biedrības mērķis ir veicināt jauniešu savstarpējās saskarsmes prasmes, aicināt jauniešus līdzdarboties dažādos projektos, kā arī mudināt nebaidīties realizēt savas idejas un piepildīt sapņus.
Resiliences centrs aicina jauniešus iesaistīties biedrības organizētajās aktivitātēs, nometnēs un projektos, rakstot uz e-pastu: centrs@resilience.lv vai zvanot +371 29728401.
Preses relīze ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finanisālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta . Par preses relīzes saturu atbild biedrība ”Resilieneces centrs”.
Projekta ”Dzīvesspēka pieeja jauniešu līdzdalības veicināšanai” pasākumus, tai skaitā preses relīžu veidošanu, finansiali atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras minsitrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Infografikas ir sagatavotas ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Projekts: “Dzīvesspēka pieeja jauniešu līdzdalības veicināšanai”.