Resiliences centra jaunieši vairāku mēnešu garumā aktīvi strādāja repa darbnīcās kopā ar apvienības ”Kreisais Krasts” pārstāvjiem, lai sacerētu dziesmas par savām interesēm, vērtībām un izaicinājumiem. Un nu tas ir noticis – jauniešu apvienība “Mēs” ir izdevusi repa disku “Izvēles”.

Repa grupa “Mēs” veidojās, apvienojot jauniešus ar drosmīgam iecerēm un vēlmi izmēģināt ko jaunu.

Repa disks ir tapis saskarsmes veicināšanas programmas ”Dari” ietvaros. Janvārī jaunieši tika aicināti piedalīties repa darbnīcās, kuras pasniedz reperis un MMA cīkstonis Deniss Stepanovs. Nodarbības jauniešus tā aizrāva, ka dzima ideja dažas repa dziesmas ierakstīt arī diskā.

Jaunieši, kā stāsta Deniss, darbojās ļoti aktīvi. Lai gan dziesmu sacerēšana nenāca viegli, jaunieši bija augsti motivēti un galu galā sasniedza vēlamo rezultātu. Interesanti, ka repa dziesmu tapšanā vienlīdz aktīvi puišiem darbojās arī meitenes.

Dziesmu ierakstīšana prasīja pacietību, jo dziesmas nācās atkārtot vairākas reizes. Taču tas, kā atzīst Deniss, ir tikai normāli. Pats svarīgākais – jaunieši nepadevās pie pirmajām grūtībām.

Kopā diskā ierakstītas četras jauniešu sacerētas dziesmas – “Galapunkts”, “Komanda”, “Izvēle”, “Ceļš”.

Dziesmai “Galapunkts” tika izveidots arī videoklips, kas skatāms vietnē Youtube. Videoklips pie skatītājiem nonāca novembra sākumā.

Videoklips tika filmēts pie jūras, augustā, vienā no Resiliences centra darbinieku un jauniešu saliedēšanās pasākumiem. Jaunieši vēlāk atzina, ka šis bijis viens no skaistākajiem viņu dzīves piedzīvojumiem. Daži no jauniešiem, pateicoties šim projektam, pat apsver domu savu nākotni saistīt ar mūziku.

Kopā izdoti aptuveni 70 diski, kuri nu jau nonākuši pie jauniešiem un viņu draugiem, tuviniekiem, kā arī projekta sadarbības partneriem.

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas reperiem –
Idejas autors: Deniss Stepanovs;
Klipa režisors: Toms Rings;
CD albuma dizains: Ozols (Ģirts Rozentāls);
Skaņu režisors: Kaizers (Edgars Laksa);
Producents: Punkts uz I (Ingus Šusts).

Izmantotais bīts: Mike Will ”Smoke a nigga”, Copyright owners: SME, EMPIRE.

Klipa “Galapunkts” tapšanu finansēja ”OAK Foundation” projekts “Bērna resursu stiprināšana vardarbības prevencijai”, sadaļa ”Jauniešu projekti”.

Biedrība Resiliences centrs aktīvi darbojas kopš 2019. gada nogales. Biedrības mērķis ir veicināt jauniešu savstarpējās saskarsmes prasmes, aicināt jauniešus līdzdarboties dažādos projektos, kā arī mudināt nebaidīties relizēt savas idejas un piepildīt sapņus.