Resiliences centrs
Ikvienam dzīvesspēks ir unikāls
Par mums
Kas mēs esam?
Dažādu jomu profesionāļi, kuriem saistoša ir resiliences pieeja - psihilogi, sociālie darbinieki, mentori. Speciālisti ar lielu pieredzi un plašu dzīves redzējumu. Cilvēki, kas ir piedzīvojuši un redzējuši dažādus dzīves stāstus un vietas.
Jaunieši, kuriem šo darbinieku atbalsts ir bijis palīdzošs un kuri tagad paši ir gatavi darboties, lai padarītu pasauli par gabaliņu gaišāku sev un citiem. Motivēti, mērķtiecīgi, interesanti un ieinteresēti jaunieši ar vēlmi palīdzēt citiem.
Ko mēs darām?
Biedrība "Resiliences centrs" kļuva aktīva 2019.gada nogalē, lai mērķtiecīgi attīstītu jaunas iniciatīvas, programmas un projektus, kas balstās uz resiliences pieeju.
2021.gadā turpinām jauniešu saskarsmes veicināšanas programmu DARI, kā arī aktīvi darboties ar resiliences (dzīvesspēka) pieeju saistītos vietējos un starptautiskos projektos, audzējot kreatīvas idejas nākotnei!
Resilience
Dzīvesspēks jeb dzīvotspēja neskatoties uz piedzīvotām grūtībām.
Vārda izcelsme
Vārds "resilience" nāk no latīņu valodas vārda "resilio", kas nozīmē "atgūties" (angl. bounce back)
Ikdienas pielietošana
Par kādu tiek teikts, ka viņš ir dzīvesspējīgs vai resilients tad, kad viņš veiksmīgi tiek galā konkrētos apstākļos vai pēc nopietniem pārbaudījumiem.
Mūsu resiliences piemērs
"Ieklausīšanās ir labākais veids, kā atklāt kaut ko interesantu."
- Paulu Koelju -
darbības jomas
Resiliences mācību centrs
Darbs ar jauniešiem ir mūsu vērtību sistēmas centrā. Taču svarīgs uzdevums, ko mēs veicam, ir mūsu zināšanās un pieredzēs dalīties ar citiem - sociālajiem darbiniekiem, skolotājiem, vecākiem, aizbildņiem. Tāpēc vadam seminārus, kas aptver visdažādākās tēmas un vērtības un kuru beigās dalībnieki iegūst sertifikātus. Mūsu semināri ir interaktīvi, interesanti un bieži notiek dabā.
Nometņu programmas
Resiliences Centrs piedāvā vidažādākās nometnes bērniem un jauniešiem - Dzīvesspēka nometnes, nometnes audžu bērniem, piedzīvojumu nometnes. Tās vada sertificēti nometņu vadītāji, ar jauniešiem strādā arī psihologi un mentori. Laiks mūsu nometnēs skrien ļoti ātri, un bērni ilgi atceras jautros brīžus ar jauniegūtiem draugiem un interesantas saliedēšanās, valodu, sporta nodarbības.
Projekti un jauniešu iniciatīvas:
Projekts ""Noticēt iespējai” - jauniešu ar sociāliem ierobežojumiem līdzdalības veicināšana”. (Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros) Projekts “Resiliences pieeja jauniešu ar ierobežotām iespējām līdzdalības stiprināšanā” (Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”)
Saskarsmes programma DARI
Programmas mērķis ir nodrošināt pusaudžiem ar uzvedības un saskarsmes grūtībām un viņu piesaistes personām psihosociālu atbalstu, lai mazinātu pusaudžu uzvedības un saskarsmes grūtības un to izraisītās sekas, veicinātu pusaudžu piesaistes personu izpratni par pusaudžu vajadzībām, tādējādi uzlabojot saskarsmi ģimenē un mazinot konflikta situācijas skolā un ģimenē.
mūsu vadlīnijas
Vīzija
Mierpilna, pieņemoša un mīloša sabiedrība. Sabiedrība, kas sastāv no pozitīvi domājošām un spēcīgām personībām, kas palīdz citiem.
Misija
Palīdzēt ikvienam atrast sevī Dzīvesspēku. Dzīvesspēks ir Resurss mūsos, Avots radīšanai un Ceļš, kas palīdz nonākt pie sevis. Atrodot Dzīvesspēku, mēs varam dzīvot jēgpilnāk, būt līdzsvarā ar sevi un palīdzēt otram.
"Lai uz Zemes valdītu miers, cilvēkā jāattīsta Pieņemšana, Līdzjūtība un Beznosacījuma Mīlestība, kas ir Cilvēkmīlestība "
- Austrumu vēstījums -
mūsu Mērķi
Attīstīt jauniešiem iemaņas apzināties sevi, pieņemt sevi un dalīties ar citiem.
Veidot jauniešiem priekšstatu par veselīgām, uz pozitīvu apmaiņu balstītām attiecībām, ģimenes lomām, atbalstošas ģimenes nozīmi personības attīstībā un nākotnes sabiedrības veidošanā.
Radīt drošu un pieņemošu (resilientu) organizācijas vidi personāla un iesaistīto mērķa grupu pašrealizācijas attīstībai un personības izaugsmei.
Darbībā balstīties uz Dzīvesspēka/Resiliences pieejas vērtībām un pamatprincipiem.
Organizācijas misijas realizēšanā izmantot inovatīvas, interaktīvas un radošas metodes.
Mērķu īstenošanā sadarboties ar valsts, pašvaldības, nevalstiskajām organizācijām, kā arī citām juridiskām un fiziskām personām gan Latvijā, gan ārpus tās.
Sniegt jauniešiem zināšanas par Dzīvesspēku, kā arī palīdzēt saskatīt Dzīvesspēku kā atspēriena punktu savai turpmākajai attīstībai.
Veicināt sabiedrības integrāciju, realizējot projektus un programmas, organizējot aktivitātes un pasākumus pieņemšanas veicināšanai.
sadarbības partneri
Deniss Stepanovs
Reperis, MMA cīkstonis, kreatīvs un radošs cilvēks, kas lielu sava laika daļu pavada ar jauniešiem, lai tos uzklausītu, ar tiem parunātu, tos iedvesmotu.
Deniss bieži vada mūsu pasākumus vai nodarbības nometnēs.
Meklē Denisu instagramā: @dstepanovs
Valters Poļakovs
Fotomākslinieks ar daudzu gadu pieredzi, pasniedz Fotoakadēmijā. Par savu mākslu saka: "Es esmu kā stāstnieks, kas caur saviem darbiem cenšas uzrunāt cilvēkus atcerēties, just, dzirdēt un mīlēt."
Valters fotografē daudzus mūsu pasākumus un nometnēs vada fotogrāfijas nodarbības. Sadarbībā ar Valteru tapa izstāde "Izaugt ģimenē"
For better world
'For better world' tika dibināta 2001. gadā. Tā ir nevalstiska, humanitārā organizācija no Slovēnijas, kas darbojas cilvēku interesēs.
"For better worlds" piedalās mūsu semināru vadīšanā, nometņu aktivitātēs (teātris, sporta nodarbības), sadarbībā tapa daži internacionāli projekti.
Viesu nams "Vecmuiža"
Viesu nams "Vecmuiža" ir viena no senākajām muižām Vidzemē un rakstos tā jau ir minēta 1403.g. Tā atrodas skaista meža ielokā, tikai 3 km attālumā no jūras.
"Vecmuižā" bieži notiek mūsu pasākumi.
DSMD metāla dizaina darbnīca
Metāla dizaina darbnīca, kas nodarbojas ar interjera, eksterjera metāla dizaina darbiem, kā arī prototipē un strādā ar individuāliem metāla pasūtījumiem. Sadarbībā ar DSMD metāla dizaina darbnīcu taisām nodarbības jauniešiem, kuriem tas interesē.
iepazīsties ar mums
mūsu komanda
programmu un projektu vadītāji
Aiga Romane-Meiere
aromane@inbox.lv
+371 29728401
Kārlis Mednieks
karlis.mednieks@resilience.lv
+371 28609300
Dace Blaževiča
dace.blazevica@gmail.com
+371 29244182
Džeina Feldberga
dzeinafeldberga@inbox.lv
+371 23202424
Baiba Ozere
centrsresiliences@gmail.com
+371 20334111
resiliences jeb dzīvesspēka treneri
Sarmīte Baumane
samita@inbox.lv
+371 29412475
Jānis Rihards Blaževičs
janis.blazevics@resilience.lv
+371 28604088
Jurita Smiltiņa
jsmiltina@gmail.com
+371 27584992
Edgars Blažēvičs
edgars.ebk@gmail.com
+371 29363794
Arseny Pavlovskiy
pavlovsky.arseniy@gmail.com
+371 25154658
Roberts Blaževičs
roberts.blazevics@gmail.com
+371 29296773
kontakti
+371 29728401
centrs@resilience.lv
@resiliences.centrs
Elizabetes iela 31-13, Riga, Latvia
Sazinies ar mums
Mūsu rekvizīti
Biedrība „ Resiliences centrs”
Reģ. nr.40008187198
Jur. adrese Elizabetes iela 31-13, Rīga, LV-1010
A/S SWEDbank
Konta nr. LV80HABA0551040706761
e-pasts : centrs@resilience.lv